Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchuMáte pocit, že se vám doma hůř dýchá a vzduch není dostatečně vlhký? Vaší nesnáz by mohl vyřešit ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, který zvyšuje relativní vlhkost vzduchu tím, že do něj vypouští páru. Ta je tvořená pomocí vysokofrekvenčního ultrazvuku, který působí na vodu tak, že vytváří drobné mikrokapičky a ty jsou pak pomocí ventilačního systému vyfukovány do místnosti. Výhodou zvlhčovače vzduchu je fakt, že pára není horká a vychází z přístroje rovnoměrně. Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu má rovněž velikou přednost v tom, že má nízkou spotřebu energie a není tak hlučný jako parní zvlhčovače vzduchu.

Podle čeho vybrat ultrazvukový zvlhčovač?

Zásadním parametrem při výběru konkrétního ultrazvukového zvlhčovače vzduchu by měl být jeho výkon. Ten se posuzuje podle toho, kolik páry je zvlhčovač schopen za určitý čas vyprodukovat. Jednoduše platí, že čím větší místnost, tím větší by měl být výkon zvlhčovače. Většina ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu také měří relativní vlhkost vzduchu a obsahují ionizátor. Některé mají též dálkové ovládání a možnost automatického vypnutí po určité době. A pokud vám při používání ultrazvukového zvlhčovače v nádobce dojde voda, přístroj sám se automaticky vypne, proto se nemusíte bát, že by jel naprázdno a zbytečně spotřebovával energii.

Údržba ultrazvukového zvlhčovače

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchuBěhem používání ultrazvukového zvlhčovače vzduchu je potřeba průběžně doplňovat vodu do zásobníku. Pokud ale zrovna zvlhčovač nepoužíváte, může se v zásobníku usazovat vodní kámen a tvořit se bakterie. Všechny naše produkty obsahují keramický filtr s nanočásticemi stříbra, který přístroj chrání jak od vodního kamene, tak od mikrobů. Pokud ale jedete třeba na dovolenou, je lepší zásobník nechat prázdný nebo po návratu vodu vyměnit.

Mnohem lepší ochranu před mikroby nabízejí ale ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, které obsahují funkci „předehřev vody“. Vyšší teplota velice účinně ničí choroboplodné zárodky a proto je voda hnaná ven z přístroje na chvíli ohřáta na vysokou teplotu, aby pára, která se potom rozšíří do místnosti, byla 100% čistá a zbavena všech bakterií.

Automatický zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukový zvlhčovač Clean Air Optima CA-606 je jedním z nejlepších ultrazvukových zvlhčovačů na trhu. Na jeho velikém LED displeji lze nastavit doba, po které se přístroj automaticky vypne a také ukazuje mimo jiné relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Jeho chod také můžete nastavit pomocí dálkového ovládání. Pokud hledáte ultrazvukový zvlhčovač do vaší domácnosti, je Clean Air Optima CA-606 tou pravou volbou právě pro vás.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.