Představujeme ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchuUltrazvukový zvlhčovač vzduchu zvyšuje relativní vlhkost vzduchu tím, že do něj vypouští studenou páru.

Výhodou ultrazvukového zvlhčovače vzduchu je fakt, že pára není horká a vychází z přístroje rovnoměrně (nikoli nárazově).

Pomocí vysokofrekvenčního ultrazvuku* rozbíjí vodu na mikroskopické kapky a rozhání je do místnosti. Kapičky se shluknou do oblaku mlhy, která uniká z vrcholku přístroje a zpravidla se dá nasměrovat tryskou.

Velikou předností je nulová hlučnost a nízká spotřeba energie.

Ultrazvukové zvlhčovače Clean Air Optima mají navíc nevídaný permanentní filtr pro úpravu vody v nádrži.

Tento filtr není třeba dokupovat, pouze se o něj starat a jednou za čas ho obnovit. Filtr zachytává bakterie a vodní kámen.

*Vysokofrekvenční vibrace nejsou slyšitelné lidmi ani zvířaty a jsou zcela bezpečné.

Vybíráte ultrazvukový zvlhčovač?

Zásadním parametrem při výběru konkrétního zvlhčovače vzduchu by měl být jeho zvlhčovací výkon.

Tzn. kolik páry je zvlhčovač schopen za určitý čas vyprodukovat. Jednoduše platí, že čím větší místnost, tím větší by měl být výkon zvlhčovače.

Dalším měřítkem by měla být pohodlnost obsluhy. V dnešní době je standardem vybavit přístroj automatickou regulací vlhkosti vzduchu. Zvlhčovači jen zadáte požadovanou cílovou vlhkost vzduchu a on ji potom sám udržuje. Senzor rel. vlhkosti reaguje na sebemenší změny v ovzduší a sám spíná zvlhčování, nebo ho podle potřeby zastavuje.

Obsluha takového zvlhčovače je opravdu komfortní. Nemusíte se o nic starat, jen doléváte vodu do přístroje a podle potřeby umyjete nádržku.

Mám vybrat zvlhčovač s ionizací?

Většina ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu už dnes má ionizátor. Ionizace příjemně osvěžuje a dočišťuje vzduch a vytváří prostředí jako na horách. Pokud si chcete dopřát potěšení z čerstvého vzduchu jako u potůčku v lese, pak se vám ionizátor bude líbit.

Je ale dobré mít možnost ionizaci vypnout. To umožňuje třeba zvlhčovač Clean Air Optima CA-603.

Ionizátor je lepší zapínat až po nějaké době od startu zvlhčování. Pokud máte tvrdou vodu, ionty mohou shluknout uvolněné minerální látky ze vzduchu a mohou tvořit bílý povlak.

Bude pára ochlazovat místnost?

Ultrazvukem tvořená pára lehce místnost ochladí, asi o 1°-2°C.

Větší komfort zajistí zvlhčovač s předehřevem. Předehřev zabrání ochlazení vzduchu v pokoji tím, že ohřeje vodu v nádrži. Ohřátím vody zabije bakterie a zárodky, které by tam mohly být.

Pokud vám při používání ultrazvukového zvlhčovače Clean Air Optima dojde voda v nádrži, přístroj se automaticky vypíná, aby nedošlo k poškození. Proto se nemusíte bát, že by jel naprázdno a zbytečně spotřebovával energii.

Příjemné je také ovládání pomocí ovladače. Nebo časovač, kterým nastavíte, jak dlouho má přístroj zvlhčovat. Po uplynutí doby se vypne.

Údržba ultrazvukového zvlhčovače

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchuBěhem používání ultrazvukového zvlhčovače vzduchu je potřeba průběžně doplňovat vodu do zásobníku. Pokud ale zrovna zvlhčovač nepoužíváte, může se v zásobníku usazovat vodní kámen a tvořit se bakterie. Všechny naše produkty obsahují keramický filtr s nanočásticemi stříbra, který přístroj chrání jak od vodního kamene, tak od mikrobů. Pokud ale jedete třeba na dovolenou, je lepší zásobník nechat prázdný nebo po návratu vodu vyměnit.

Mnohem lepší ochranu před mikroby nabízejí ale ultrazvukové zvlhčovače vzduchu, které obsahují funkci „předehřev vody“. Vyšší teplota velice účinně ničí choroboplodné zárodky a proto je voda hnaná ven z přístroje na chvíli ohřáta na vysokou teplotu, aby pára, která se potom rozšíří do místnosti, byla 100% čistá a zbavena všech bakterií.

Automatický zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukový zvlhčovač Clean Air Optima CA-606 je jedním z nejlepších ultrazvukových zvlhčovačů na trhu. Na jeho velikém LED displeji lze nastavit doba, po které se přístroj automaticky vypne a také ukazuje mimo jiné relativní vlhkost vzduchu v místnosti. Jeho chod také můžete nastavit pomocí dálkového ovládání. Pokud hledáte ultrazvukový zvlhčovač do vaší domácnosti, je Clean Air Optima CA-606 tou pravou volbou právě pro vás.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.