Recenze – čistička vzduchu

Pokud hledáte detailní recenzi čističky vzduchu, pak jsme pro vás připravili zevrubný popis dvou čističek. Doufáme, že vám zkušenosti s těmito čističkami vzduchu pomůže ve vašem rozhodnutí, který přístroj je pro vás ten pravý.

Recenze čističky vzduchu Clean Air Optima CA-366

Čistička vzduchu - recenzeTato čistička vzduchu se hodí do všech menších místností, které nemají tak veliké nároky na výkon, proto jestli sháníte menší čističku vzduchu, je pro vás Clean Air Optima CA-366 ideální volbou. Nezabírá mnoho místa a díky plastovému podstavci má velice dobrou stabilitu. Provedené uživatelské recenze ukazují, že ovládání je uživatelsky příjemné a snadno pochopitelné, protože přístroj neobsahuje mnoho tlačítek a návod tak není snad ani potřeba. Čistička má tlačítko na zapnutí, 3 rychlosti, které měníte otáčením knoflíku a tlačítko na rozsvícení nočního světélka.

Filtry

Aby čistička správně fungovala, je potřeba jednou za čas vyčistit elektrostatický filtr. Filtry není potřeba měnit a spotřeba elektrické energie není veliká (< 10 W), proto náklady na provoz čističky nejsou vysoké. Elektrostatický filtr se vytahuje velice snadno. Usazují se na něm prachové částečky, které nejlépe jednou za týden setřete vlhkým hadříkem. Podle toho, kolik prachových částic bude na filtru usazeno, můžete posoudit, jaké množství prachu vám doma poletuje vzduchem, a sami uvidíte, že čistička vzduchu plní svůj účel.

Čistička kromě elektrostatického filtru obsahuje i TiO2 filtr. Díky UV lampě zneškodní většinu mikrobů poletujících vzduchem a zabudovaný ionizátor vám do přefiltrovaného vzduchu vypustí záporně nabité ionty, které mu dodají svěžest.

Jak funguje?

Pokud budete mít čističku zapnutou na plný výkon, poznáte rozdíl už po několika hodinách. Nejlepšího výsledku dosáhnete, když budete čističku používat celý týden. Při nejvyšším výkonu je ale její přítomnost v místnosti znát, byť hlučnost není vysoká. Proto doporučujeme přepnout přístroj na nejnižší výkon, abyste mohli klidně a nerušeně usínat. 

Recenze čističky vzduchuPřívodný kabel je dostatečně dlouhý (skoro 2 m) a na napájení slouží adaptér AC 110-240V, který je součástí balení. Čistička není vůbec těžká, proto s ní budete moci snadno manipulovat při přemisťování.

Výsledek recenze čističky vzduchu:

+ nízká hlučnost

+ nízká cena

+ obsahuje ionizátor a UV lampu

+ nízké provozní náklady

+ dobrá stabilita

 

- nízký výkon (do 35 m3 vzduchu za hodinu)

- neobsahuje HEPA filtr

- nemá časovač

 

Recenze čističky vzduchu Clean Air Optima CA-506

Pokud sháníte opravdu kvalitní a výkonnou čističku do větší místnosti (do 60 m2), je Clean Air Optima CA-506 právě pro vás. Už při zapnutí zjistíte, že tahle čistička funguje opravdu dobře a při nejvyšším výkonu i velice rychle, protože může za hodinu vyměnit až 220 m3 vzduchu!

Díky přehlednému digitálnímu panelu budete moci jednoduše zvolit program čištění vzduchu přesně podle vašich představ. Čistička má 5 rychlostí, možnost zapnutí UV lampy, indikátor výměny HEPA filtru a časovač. Při nejvyšší rychlosti je čistička poměrně hlučná (60 dB), ale pokud ráno nastavíte časovač (1-8 hodin) a odjedete pryč, čistička se po vámi zvoleném čase automaticky vypne. Potom přijdete domů a bude na vás čekat příjemný čistý vzduch.

Jak je to s filtry?

Recenze čističky vzduchu ukázala, že tato obsahuje sadu filtrů, které je nutné jednou za čas vyměnit. Nachází se v ní předfiltr, uhlíkový filtr, HEPA filtr (účinnost až 99,97 %) a TiO2 filtr. Vyměňovat stačí předfiltr s aktivním uhlíkem a HEPA filtr, které se prodávají v kompletu. Filtry je vhodné jednou za měsíc vyčistit kartáčem nebo vysát a po každých 6-8 měsících (zaleží na provozu a znečištění vzduchu) dokoupit nové. Filtry se při čištění nesmí namáčet, protože by se znehodnotily! Přístroj sám obsahuje indikátor výměny filtru, proto vás včas sám upozorní na to, kdy je potřeba zakoupit nový. 

Kromě filtrů obsahuje čistička i UV lampu (lze vypnout), která ničí mikroorganismy, viry, bakterie a plísně), a tím sterilizuje vzduch. Vestavěný ionizátor také produkuje do vzduchu záporně nabité ionty, které dodávají vzduchu příjemnou svěžest. UV lampa vydrží rok nepřetržitého provozu, proto k její výměně jen tak brzy nedojde.

Čistička v plném provozu

Při nejvyšším stupni čištění má čistička příkon 48 W, takže dokáže vmžiku vyčistit vzduch od pachů a různých nečistot. Vzduch je po krátkém čase opravdu čerstvější a doma je vám hned příjemněji. Přívodný kabel má zhruba 1,5 m délky, proto budete možná potřebovat prodlužovačku, jestli nebude stát čistička hned vedle zásuvky. Celý přístroj je robustnější, ale lze s ním snadno manipulovat. Jedinou nevýhodou snad jen je, že nemá příliš široký podstavec, proto není přístroj tak stabilní a je proto lepší chránit jej od dětí nebo domácích mazlíčků, aby se nepřevrhl.

Výsledek recenze čističky vzduchu:

+ vysoký výkon, rychlé čištění

+ vysoká účinnosti (6 filtrů, účinnost až 99,97%)

+ časovač

+ ionizátor a UV lampa

 

- hlučná při nejvyšší rychlosti (60 dB)

- stabilita

- krátký přívodní kabel (1,55 m)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.