Čističky vzduchu do bytu elektrostatické

Elektrostatické čističky vzduchuV tomto článku se dozvíte o výhodách a možnostech elektrostatické čističky vzduchu.

Čističky vzduchu fungují na různém principu. Nejdůležitější součástí zařízení je soustava filtrů, přes kterou je hnán vzduch a která zachycuje prachové a další mikroskopické částice. Těchto filtrů může být celá řada, některé je třeba měnit, jiné stačí jednou za čas vyčistit. Dnes se podíváme, jak pracují elektrostatické čističky vzduchu vhodné do bytu. Obsahují většinou i další filtry nebo ionizátor, elektrostatický filtr je ale jejich hlavní součástí.

Tyto spotřebiče jsou vynikajícími čističi vzduchu od prachu a zvládnou zbavit místnost i odérů z vaření nebo cigaretového kouře.

Výhody elektrostatického filtru čističek vzduchu

Elektrostatický filtr je vlastně soustava souběžně uložených kovových plátků, které mají určitou polaritu a jsou tak elektrostaticky nabité. Tím přitahují částečky prachu, které se na něj přichytávají a očišťuje tak od nich vzduch.

Čističky vzduchu elektrostatickéNejvětší výhodou elektrostatického filtru je snadná údržba a nízké náklady na provoz. Filtr elektrostatických čističek vzduchu senemusí vyměňovat. Další výhodoujeminimální spotřeba proudu a nehlučnost. Čističky s elektrostatickým filtrem se hodí do bytu, neboť patří k těm nejtišším - jsou vhodné do klidných domácností nebo dětských pokojů. Třeba elektrostatická čistička vzduchu Clean Air Optima CA-366 nevydává zvuk o vyšší intenzitě než 25 dB.

Jak čistit filtr elektrostatické čističky vzduchu?

Pro správný chod elektrostatické čističky vzduchu určené do bytuje nutné filtr jednou za čas vyčistit. Většinou stačí 1x týdně, ale záleží na používání čističky, prostředí a velikosti místnosti.Elektrostatický filtr lze jednoduše vytáhnout z přístroje a znovu vložit zpět. Pro samotné čištění je vhodný měkký, vlhký hadřík, kterým stačí otřít kovové čepele špinavé od prachu. Samotné čištění vám nezabere více než pár minut. Pravidelné čištění filtrů je opravdu důležité – pokud bude filtr zanesený prachem, nebude elektrostatická čistička vzduchu fungovat efektivně.

Kdy čističku zapínat?

Čistička vzduchu s elektrostatickým filtrem vás účinné zbaví prachu, alergenů, bakterií, ale i cigaretového kouře. Nejlépe pracují v uzavřené místnosti, když jsou umístěné na stolku nebo podložce mírně nad zemí. Kolem čističky by měl být volný prostor zajišťující plynulé proudění vzduchu. Také se nemusíte bát jednou za čas v místnosti vyvětrat, elektrostatická čistička vzduch vždy přečistí. Vhodnější je ale vyvětrat jednorázově a nemít okna otevřená celý den.

elektronicka-cisticka-vzduchu

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.