Z důvodu nařízené celostátní karantény, způsobené COVID-19, jsme dočasně pozastavili osobní odběry a návštěvy zákaznického oddělení.
Dále bychom rádi informovali, že všechny kurýrní služby dočasně pozastavily hotovostní platby a v rámci dobírky je tak možné platit pouze kartou, nikoliv hotovostí (s výjimkou uloženky, ta zrušila dobírku úplně).
Další provoz e-shopu ale zůstává beze změny.
Tým Gavri

Clean Air Optima CA-366, zánovní (doba použití 2 týdny), záruka 2 roky

10 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 5
 

Zánovní, doba použití 2 týdny, v originálním balení, obal nepoškozený, kompletní balení, český návod, bez oděrek

Dostupnost Momentálně nedostupné
Cena 2 882,64 Kč bez DPH
3 488 Kč
Kód produktu 3501000020Z1
Značka Clean Air Optima
Webová stránka značky cleanairoptima.nl
Kategorie Čističky vzduchu
Záruka 2 roky
 

POPIS ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-366

Čistička vzduchu holandské značky Clean Air Optima CA-366 používá 4 technologie čištění vzduchu, které nevyžadují výměnu filtrů: elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), TiO2 filtr, UV lampu a ionizátor. Je vhodná pro místnosti do 40 m2. UV Plazma iontová čistička vzduchu s ionizátorem CA-366 se vyznačuje především nízkými provozními náklady (max. 10 W), elegantním designem, nízkou hlučností (< 25 dB) a jednoduchým používáním. Filtry lze snadno vytáhnout ze stroje, vyčistit a znovu vložit. Čištění elektrostatického filtru (měkkým, vlhkým hadříkem) a nano-filtru (vysávání) je záležitost chvilky.

UV Plazma iontová čistička vzduchu Clean Air Optima CA-366 je vhodná pro lidi, kteří trpí astmatem a alergiemi. Tato čistička vzduchu je velmi tichá, má elegantní design v tmavě šedém a bílém provedení, a je tedy vhodná k použítí: doma v obývacím pokoji, kuchyni a ložnici, na pracovišti, v kanceláři, na recepci a v čekárně, v ordinaci, v masážním salónu apod. Dokonce i milovníci zvířat, zejména majitelé ptáků (např. papoušků) budou jen těžit z této pokročilé čističky vzduchu, neboť zabraňuje zápachům, prachu a potížím s alergiemi.

Filtrační spektrum: jemný prach, prach od ptáků, pyl, bakterie, viry, spóry plísní, zvířecí chlupy, kouřové částice, cigarety a tabákový kouř, alergeny z koček a psů, alergeny z roztočů, těkavé organické látky (VOC) a formaldehydy, hnilobné vonné látky, kuchyňské pachy.

pdf-ikona Návod v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)               Srovnání čističek vzduchu (tabulka) 

Průběh čištění schématicky

Fáze filtrace a čištění vzduchu u zánovní čističky vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-366

Čištění probíhá v 6 fázích:

FÁZE 1. Dva velmi tiché ventilátory nasají vzduch přes vstupní otvor. 

FÁZE 2. Nano fotokatalytický (TiO2) filtr funguje nejprve jako předfiltr a zachycuje větší prachové částice, vlasy nebo chlupy. Poté TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. 

FÁZE 3. UV lampa ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. 

FÁZE 4. Silný elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma) zachytí částice až do rozměru 0,01 mikrometrů

FÁZE 5. Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty. Tímto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky zachycuje elektrostatický filtr

FÁZE 6. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 

Tichá čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-366 se slevou - zánovní

HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-366: 

TiO2 filtr (předfiltr): ano. 
UV lampa: ano. Průměrná životnost 20 000 hodin (nevyžaduje výměnu pokud je funkční).
Elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma): ano. 
Ionizátor: ano. 
Ionizace: 1 000 000 iontů/cm3/s. 
Produkce ozonu: <0,05 ppm (dle normy ČSN EN 60335-2-65). 
Není nutno měnit filtry. 
Účinnost čištění vzduchu: 
až 96%. 

TECHNICKÉ PARAMETRY ČISTIČKY VZDUCHU clean air optima ca-366: 

Velikost místnosti: do 40 m2. 
Vzduchový výkon ventilátoru: 35 m3/h (rychlost HI). 
Počet rychlostí ventilátoru: 3 (LO – pomalá, MID – střední, HI – vysoká). 
Hlučnost: < 25 dB. 
Příkon: max. 10 W. 
Napětí: DC12V. 
Adaptér: AC 110-240V (v kompletu). 
Hmotnost: 2,5 kg. 
Rozměry (VxŠxH): 400 x 117 x 190 mm. 

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory, která vyfiltruje větší prachové částice. Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou nebo vysát. Životnost předfiltrů není omezená. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 

Nano fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená. 

Tichá čistička vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima CA-267 se slevou - ovládací panel

JAK FUNGUJE UV LAMPA. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

 jak funguje elektrostatický filtr

Ionizátor vzduchu generuje záporné ionty(-) do vzduchu. Tyto nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu. Elektrostatický filtr je katoda (+), která přitahuje záporné shluky (-) a tímto čisti vzduch. Údržba je jednoduchá – 1-2x týdně měkkým, vlhkým hadříkem vyčistit čepele elektrostatického filtru. Životnost elektrostatického filtru není omezená. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje elektrostatický filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Clean Air Optima splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu, do restaurace a pro alergiky. Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze.

Časovač ne
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Hlučnost max 25 dB
Ionizátor ano (nelze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 40 m²
Permanentní hlavní filtr (bez dokupování) ano
Technologie čištění vzduchu elektrostatický filtr
Vzduchový průtok 35 m³/hod
Čistička vzduchu, filtr, UV lampa čistička vzduchu
Čistička, zvlhčovač, 2v1, filtr, UV lampa čistička vzduchu
Čističky vzduchu 2v1 pouze čistička
Dálkové ovládání ne
Náhradní filtry navíc Pouze 1
Velikost místnosti do 40 m2
Vzduchový výkon (?) 35 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost <25 dB
Typ filtru Předfiltr, elektrostatický filtr ESP (elektrostatická plazma), TiO2 filtr
Údržba elektrostatického filtru 1-2x týdně měkkým, vlhkým hadříkem vyčistit čepele
Údržba předfiltru (TiO2 filtru) 1x měsíčně omýt vodou nebo vysát
UV lampa ano
Ionizátor ano
Ionizace 1 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Noční režim čištění vzduchu ano
Napětí DC12V
Adaptér AC 110-240V (v kompletu)
Příkon 10 W
Rozměry (VxŠxH) 40,0 x 11,7 x 19,0 cm
Hmotnost 2,5 kg
Barva šedo-bílá
Výrobce Clean Air Optima
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 100 m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Clean Air Optima je holandská značka, kterou založila v roce 2002 dvojčata Jeroen a Frank Kortenschijlovi. zvlhcovac-vzduchu-a-vonne-esenceTato firma vyrábí vysoce kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače a stojanové ventilátory pro domácnost do malých i velkých místností. Cílem společnosti Clean Air Optima je, aby její přístroje zlepšovaly vnitřní prostředí budov tak, aby se v něm nacházel co možná nejčistší, nejzdravější a nejpříjemnější vzduch. Tato společnost razí heslo: „Čím kvalitnější vzduch, tím kvalitnější život.“ Clean Air Optima dbá na kvalitu svých produktů a své výrobky nabízí za přijatelné ceny. V celé Evropě, ale také ve většině zbývajícího světa, se nacházejí tisíce spokojených klientů využívajících její výrobky.

Společnost Gavri.cz je výhradním zástupcem značky Clean Air Optima pro ČR a Slovensko

 

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu pro domácnost
 2. Zvlhčovače vzduchu pro domácnost
 3. Odvlhčovače vzduchu pro domácnost
 4. Stojanové ventilátory

 

Společnost Clean Air Optima provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu, odvlhčovače a zvlhčovače značky Clean Air Optima dobré recenze. Čističky vzduchu Clean Air Optima mají širokou škálu využití jako:

 • čističky vzduchu do bytu,
 • čističky vzduchu do restaurace,
 • pro kanceláře a instituce,
 • pro alergiky a astmatiky, 
 • do ordinací a pracovišť
 • a obecně do míst s vyšší koncentrací lidí.

 

Podle studií, které prováděly nejprestižnější evropské instituce, bylo zjištěno, že lidé tráví až 90% svého času uvnitř budov. A také, že vzduch uvnitř budov je mnohdy znečištěný víc než vzduch venkovní. Kvůli tomu se v přístrojích značky Clean Air Optima nacházejí kvalitní filtry, které velice efektivně ničí prachové částice, spory plísní, bakterie, pachy, alergeny a další škodlivé látky. Společnost Clean Air Optima splňuje evropské i české standardy pro elektronické přístroje.

Clean Air Optima - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, zvlhčovače vzduchu

 

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.