Comedes LR 50, čistička vzduchu + náhradní filtr

37 hodnocení
 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 8
 

Čistička vzduchu Comedes LR 50 + náhradní filtr 3v1(HEPA, uhlíkový, TiO2).

Dostupnost Prodej ukončen
Cena 2 462,81 Kč bez DPH
2 980 Kč
Kód produktu 3501000101
Značka Comedes
Webová stránka značky comedes.cz
Kategorie Čističky vzduchu
Záruka 2 roky
 

čistička vzduchu s ionizátorem Comedes LR 50 + náhradní filtr.

Tato varianta produktu obsahuje navíc 1 ks náhradního filtru za akční cenu. Součásti čističky vzduchu s ionizátorem (lze vypnout) LR 50  dodávané německou firmou Comedes je vyměnitelný filtr 3v1 (HEPA filtr o účinnosti až 99,97 %, uhlíkový filtr, TiO2 filtr), UV lampa a ionizátor. Německá kvalita stojí za tím, že vyměnitelný filtr 3v1 je široce používaný v laboratořích celého světa, kde je kladen důraz na zajištění čistoty vzduchu prostředí. Čističku vzduchu s ionizátorem LR 50 doporučujeme pro místnosti o ploše do 30 m2 (vzduchový výkon 108 m3/h).

 pdf-ikonaNávod v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)               Srovnání čističek vzduchu (tabulka) 

specifikace čističky vzduchu Comedes LR 50: 

 • HEPA filtr: ano. 
 • Uhlíkový filtr: ano. 
 • TiO2 filtr: ano. 
 • Vyměnitelný filtr 3v1 (HEPA, uhlíkový, TiO2):dva jsou v kompletu a lze dokoupit náhradní filtr (filtr 3v1).  Životnost vyměnitelného filtru je cca
 • 6-9 měsíců (podle provozu a znečištění vzduchu). 
 • Rozměry 3v1 filtru (DxŠxH): 198 x 108 x 43 mm. 
 • Indikátor znečištění 3v1 filtru: ano. 
 • Údržba 3v1 filtru: 1x měsíčně vysavačem. 
 • UV lampa (lze vypnout): ano. 
 • Ionizátor (lze vypnout): ano. 
 • Ionizace: 2 000 000 iontů/cm3/s. 
 • Produkce ozonu: <0,05 ppm (dle normy ČSN EN 60335-2-65). 
 • Dálkové ovládání: ne. 
 • Zavěšení na zeď: ne. 

 

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

TECHNICKÉ PARAMETRY čističky vzduchu Comedes lr 50: 

 • Velikost místnosti: do 30 m2. 
 • Vzduchový výkon: 108 m3/h (rychlost H). 
 • Počet rychlostí ventilátoru: 3 (L – pomalá, M – střední, H – vysoká). 
 • HlučnostL < 28,5 dB, M < 37,1 dB, H < 48,0 dB. 
 • Časovač (v hodinách): 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod. 
 • Příkon: 35 W (rychlost H). 
 • Napětí: 230 V/50 Hz. 
 • Hmotnost: 2,9 kg. 
 • Rozměry (VxŠxH): 415 x 280 x 205 mm. 
 • Délka přívodového kabelu: 1,5 m. 

Prohlášení společnosti Comedes: tímto společnost Comedes GmbH, Haupstraβe 9, 94405 Landau a.d. Isar, Německo prohlašuje, že bude vyrábět náhradní filtry pro čističky vzduchu a zvlhčovače po dobu 7 let od ukončení výroby produktu.

 

specifikace náhradního filtru čističky vzduchu:

 • Filtr určen pro čističku vzduchu LR 50
 • Uhlík: granule. 
 • Životnost: 6-9 měsíců (podle provozu a znečištění vzduchu). 
 • Rozměry (DxŠxH): 198 x 108 x 43 mm. 
 • Údržba: 1x měsíčně vysavačem. 
 • Hmotnost: 0,2 kg. 

 

Průběh čištění vzduchu schématicky

Schéma průběhu čištění vzduchu - čistička vzduchu LR 50

Čištění vzduchu probíhá v 7 fázích:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvor. Rychlost ventilátoru lze přepínat mezi L – pomalou, M – střední, H – vysokou rychlostí. Maximální vzduchový výkon (rychlost H) je 108 m3 za hodinu. Z čehož plyne, že tato čistička vzduchu může v pokoji o velikosti 20 m2 vyměnit vzduch dvakrát za hodinu. Hlučnost čističky vzduchu: L < 28,5 dB, M < 37,1 dB, H < 48,0 dB. 

FÁZE 2. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic (>0,3 μm) z okolního vzduchu (1 mm = 1000 μm), a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod. 

FÁZE 3. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky

FÁZE 4. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. POZOR: TiO2 filtr funguje jen při zapnuté UV lampě. 

FÁZE 5. Dvě UV lampy (lze vypnout) ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. 

FÁZE 6. Ionizátor vzduchu (lze vypnout) generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátory čističek vzduchu Comedes splňují normu 60335-2-65 (produkce ozonu <0,05 ppm). DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor vzduchu dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, neboť iontové shluky prachu se nalepí na stěny, nábytek a záclony. 

FÁZE 7. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 

Čistička vzduchu LR 50 interiér

 

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE HEPA filtr. 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ filtr. 

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE TiO2 filtr. 

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE UV lampa. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR vzduchu. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Comedes splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Comedes mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, LR 200, LR 700); čistička vzduchu do restaurace (LR 700); čistička vzduchu pro alergiky (LR 200, LR 700). Společnost Comedes provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenze.

Barva černá
Časovač ano
Funkce navíc Filtry spojené do jednoho
Funkce navíc k čištění vzduchu nemá
Hlučnost max 28,5 dB
Ionizátor ano (lze vypnout)
Orientační velikost místnosti do 30 m²
Permanentní hlavní filtr (bez dokupování) ne
Technologie čištění vzduchu HEPA filtr, uhlíkový filtr
Vzduchový průtok 108 m³/hod
Čističky vzduchu 2v1 pouze čistička
Dálkové ovládání ano
Náhradní filtry navíc 1+1
Velikost místnosti do 30 m2
Vzduchový výkon 108 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost (?) 28,5 dB
Typ filtru (?) HEPA filtr, uhlíkový filtr, TiO2 filtr
Životnost 3v1 filtru (?) 6-9 měsíců
Rozměry 3v1 filtru (DxŠxH) 19,8 x 10,8 x 4,3 cm
Údržba 3v1 filtru 1x měsíčně vysavačem
Indikátor znečištění 3v1 filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 2 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Časovač (v hodinách) 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod
Napětí 230 V/50 Hz
Příkon (?) 35 W
Rozměry (VxŠxH) 41,5 x 28 x 20,5 cm
Délka přívodového kabelu 1,5 m
Hmotnost čističky vzduchu 2,9 kg
Hmotnost filtru 0,2 kg
Dálkové ovládání ne
Zavěšení na zeď ne
Barva černá
Výrobce Comedes
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 108 m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Comedes je náš důvěryhodný partner, jehož výrobky prodáváme už několik let. Byl s námi při zrodu firmy a dodnes se na něj můžeme spolehnout. Jejich produkty si zakládají na nadstandardní kvalitě a výkonnosti - ostatně je to německá firma s dlouholetou tradicí, která ví dobře, co zákazníka uspokojí nejvíc.

Po mnoho let působil Comedes jako expert v oblasti klimatizací. V současné době se specializuje na kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pro běžné lidi a snaží se zvýšit kvalitu ovzduší v domovech.

Jejich výrobky mají velkou škálu využití – do bytu, do restaurací, kanceláří apod. Velkou výhodou je nejen jejich účelnost, ale i příjemný design. Výkonem pokrývají potřeby malých, středních i nadprůměrně velkých místností, a proto si z jejich nabídky vybere opravdu každý.

U čističek vzduchu Comedes počítejte s vysoce efektivními filtry, které jsou schopné eliminovat naprostou většinu nežádoucích látek v ovzduší. I ve zvlhčovačích a odvlhčovačích vzduchu zn. Comedes jsou použity nejmodernější technologie a kvalitní materiály, které jsou základem jejich vysoké životnosti.

Všechny přístroje firmy Comedes jsou především snadno ovladatelné, ale také natolik výkonné, aby dokonale splňovaly nejrůznější nároky a potřeby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svých výrobků, provádí u svých produktů neustále testy u nezávislých organizací. Přirozeně také všechny přístroje Comedes splňují evropské i české směrnice pro elektronické přístroje.

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu Comedes
 2. Odvlhčovače vzduchu Comedes
 3. Zvlhčovače vzduchu Comedes
 4. Mobilní klimatizace Comedes

 

Comedes - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace

Společnost Gavri s.r.o. je oficiálním distributorem německé značky Comedes v České republice a na Slovensku.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.