Čistička vzduchu Comedes LR 200 šedo-bílá + náhradní filtr (standardní)

Neohodnoceno
 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 8
 

Čistička vzduchu Comedes LR 200 + standartní náhradní filtr 2v1 (HEPA, uhlíkový)

Dostupnost Vyprodáno
Cena 5 491,74 Kč bez DPH
6 645 Kč
Kód produktu 3501000303
Výrobce Comedes
Stránky výrobce comedes.cz
Kategorie Čističky vzduchu
Záruka 2 roky
 

základní POPIS ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 200

Koupí této varianty produktu získáte 1 ks náhradního standardního vyměnitelného filtru 2v1 za zvýhodněnou cenu. Čistička vzduchu  LR 200 německé značky Comedes využívá předfiltrHEPA filtr (o účinnosti až 99,97 %), uhlíkový filtr, TiO2 filtrUV lampu a ionizátor (lze vypnout). Je vhodná pro místnosti do 40 m2 (vzduchový výkon 198 m3/h). Tato čistička vzduchu s ionizátorem má v kompletu vyměnitelný standardní filtr 2v1 (HEPA filtr, uhlíkový filtr), jež odpovídá filtrům, které jsou používány celosvětově v laboratořích kdekoli je potřeba dosáhnout naprosto čistého vzduchu okolí. Pro čističku vzduchu LR 200 společnost Comedes vyvinula další dva speciální filtry: filtr pro kuřáky a filtr pro alergiky. Každý z těchto filtrů v sobě ukrývá speciální HEPA filtr a speciálně upravené granule aktivního uhlíku. V provozu lze použít jen jeden z filtrů (standardní, pro alergiky nebo pro kuřáky). Čistička vzduchu Comedes LR 200 má senzor kvality vzduchu a proto může fungovat v automatickém režimu, při kterém přístroj nastavuje správnou rychlost ventilátoru a rozhoduje o zapnutí/vypnutí některých filtrů. LED indikátor kontroly HEPA filtru se rozsvítí, když je potřeba zkontrolovat filtr. Součástí kompletu je dálkové ovládání

pdf-ikona - český návod na čističku vzduchu s ionizátorem Návod v češtině

Vše o čističkách vzduchu (články)               Srovnání čističek vzduchu (tabulka) 

Průběh čištění vzduchu schématicky

Schéma průběhu čištění - čistička vzduchu LR 200

Čištění vzduchu probíhá v 8 fázích:

FÁZE 1. Tichý ventilátor nasaje vzduch přes vstupní otvory. Rychlost ventilátoru lze přepínat mezi L – pomalou, M – střední, H – vysokou rychlostí. Maximální vzduchový výkon (rychlost H) je 198 m3 za hodinu. Z čehož plyne, že tato čistička vzduchu může v pokoji o velikosti 20 m2 vyměnit vzduch čtyřikrát za hodinu. Hlučnost čističky vzduchu: < 45,0 dB (rychlost H). 

FÁZE 2. Omyvatelný předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost HEPA filtru (životnost HEPA filtru je 12 měsíců). Předfiltr je vyroben z nylonu, a proto je snadno omyvatelný

FÁZE 3. Vysoce kvalitní HEPA filtr vyfiltruje až 99,97 % všech mikročástic (>0,3 μm) z okolního vzduchu (1 mm = 1000 μm), a tak dokáže ze vzduchu odstranit prach, pyl, kousky chlupů, roztoče, pevné částice od cigaretového kouře, alergeny apod. 

FÁZE 4. Uhlíkový filtr odstraní zápachy a jiné plynné znečišťující látky

Porovnání polutantů s lidským vlasem

Porovnání velikosti částic pylu a prachu s lidským vlasem

FÁZE 5. TiO2 filtr zničí viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny a jiné organické látky. ”Zničí” znamená, že organické látky se rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). Tento filtr dezinfikuje vzduch, čímž snižuje riziko onemocnění chřipkou a vzniku alergických reakcí. POZOR: TiO2 filtr funguje jen při zapnuté UV lampě. 

FÁZE 6. UV lampa (lze vypnout) ničí mikroorganismy (viry, bakterie, plísně), a tím dokončí sterilizaci vzduchu. 

FÁZE 7. Ionizátor vzduchu (lze vypnout) generuje takové množství záporných iontů (aniontů), které je nepatrně vyšší než u čerstvého vzduchu. Takto je dosaženo několika efektů. Dýcháme vzduch, jenž má efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationy) mající škodlivý účinek na zdraví. Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky už umí HEPA filtr zachytit. Ionizátory čističek vzduchu Comedes splňují normu ČSN EN 60335-2-65 (produkce ozonu <0,05 ppm). DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor vzduchu dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, neboť iontové shluky prachu se nalepí na stěny, nábytek a záclony. 

FÁZE 8. Čistička vzduchu s ionizátorem vyfoukne čistý vzduch přes výstupní otvor. 

Čistička vzduchu LR 200 interiér

HLAVNÍ CHARAKTERISTIKY ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 200: 

 • Předfiltr (omyvatelný): ano. Nevyžaduje výměnu. 
 • HEPA filtr: ano. 
 • Uhlíkový filtr: ano. 
 • Vyměnitelný standardní filtr 2v1 (HEPA, uhlíkový): je v kompletu a lze ho dokoupit (filtr 2v1, pro alergiky, pro kuřáky). Tento filtr by měl být vyměněn každých 12 měsíců (zaleží na provozu a znečištění vzduchu). 
 • Filtr pro alergiky 2v1 (HEPA, uhlíkový): lze dokoupit a nahradit standardní 2v1 filtr. 
 • Filtr pro kuřáky 2v1 (HEPA, uhlíkový): lze dokoupit a nahradit standardní 2v1 filtr. 
 • TiO2 filtr: ano. Nevyžaduje výměnu. 
 • Rozměry 2v1 filtru (DxŠxH): 367 x 241 x 30 mm. 
 • Indikátor znečištění HEPA filtru: ano. 
 • LED indikátor kontroly HEPA filtru: ano. 
 • Údržba HEPA filtru: 1x měsíčně vysavačem. 
 • Údržba předfiltru: 1x měsíčně omýt. 
 • Údržba TiO2 filtru: žádná. 
 • UV lampa (lze vypnout): ano. 
 • Ionizátor (lze vypnout): ano. 
 • Ionizace: 6 000 000 iontů/cm3/s. 
 • Produkce ozonu: <0,05 ppm (dle normy ČSN EN 60335-2-65). 
 • Senzor kvality vzduchu: ano. 
 • Ukazatel kvality vzduchu (LED): ano. 
 • Automatický režim čištění vzduchu (Fuzzy): ano. 
 • Dálkové ovládání: ano. 
 • Zavěšení na zeď: ne. 

TECHNICKÉ PARAMETRY ČISTIČKY VZDUCHU COMEDES LR 200: 

 • Velikost místnosti: do 40 m2. 
 • Vzduchový výkon: 198 m3/h (rychlost H). 
 • Počet rychlostí ventilátoru: 3 (L – pomalá, M – střední, H – vysoká). 
 • Hlučnost: < 45,0 dB (rychlost H). 
 • Časovač (v hodinách): 1, 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod. 
 • Příkon: 40 W (rychlost H). 
 • Napětí: 230 V/50 Hz. 
 • Hmotnost: 6,9 kg. 
 • Rozměry (VxŠxH): 602 x 348 x 230 mm. 
 • Délka přívodového kabelu: 2,15 m. 

Prohlášení společnosti Comedes: tímto společnost Comedes GmbH, Haupstraβe 9, 94405 Landau a.d. Isar, Německo prohlašuje, že bude vyrábět náhradní filtry pro čističky vzduchu a zvlhčovače po dobu 7 let od ukončení výroby produktu. 

Čistička vzduchu s ionizátorem Comedes LR 200

JAK FUNGUJE PŘEDFILTR. 

Hrubý filtr (předfiltr) je obvykle síťka s velmi malými otvory. Předfiltr vyfiltruje větší prachové částice, a tímto prodlouží životnost jiných filtrů (obvykle HEPA filtru). Předfiltr je zpravidla vyroben z materiálu, který je snadno omyvatelný. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně omýt vodou. Životnost předfiltrů není omezená (teoreticky). 

JAK FUNGUJE HEPA FILTR. 

HEPA (High Efficiency Particle Absorption) filtr se vyrábí ze speciálního pórovitého materiálu na základě skleněných vláken. Tento materiál dělá plošnou záclonu pro proud vzduchu, a dokonce i mikroskopické částice nebo bakterie nemohou prolétnout skrz, a zůstávají v pórech filtru. HEPA filtr je schopen zachytit částice větší než 0,3 mikrometru (1 mikrometr = 0,000001 metru). Pro srovnání, lidský nosní filtr vyfiltruje částice větší než 10 mikrometrů z vdechnutého vzduchu. V současné době neexistuje lepší technologie na čištění vzduchu. Proto se HEPA filtry používají nejen v domácích čističkách vzduchu, ale i v laboratořích a zdravotních ústavech po celém světě. Údržba je jednoduchá – 1x měsíčně vyčistit vysavačem. Životnost HEPA filtrů je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE UHLÍKOVÝ FILTR. 

Uvnitř uhlíkového filtru se nachází granule nebo vlákna aktivního uhlíku. Základem fungování je schopnost aktivního uhlíku absorbovat větší molekuly. Právě takové molekuly tvoří zápachy, toxiny a jiné plynné znečišťující látky. Filtr funguje do momentu, než se uhlík "zaplní" toxickými látkami. Poté je ho samozřejmě nutno vyměnit. Uhlíkový filtr nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost uhlíkového filtru je obvykle 6-12 měsíců. 

JAK FUNGUJE TIO2 FILTR. 

Fotokatalytický TiO2 filtr je mřížka, povrch které tvoří materiál TiO2 (oxid titaničitý). Princip fungování se zakládá na vlastnostech tohoto materiálu. Když na něj dopadá UV záření (UV lampa nebo sluneční světlo) a organické látky (viry, bakterie, mikroby, plísně, alergeny, karcinogeny apod.), spouští se fotokatalytická reakce, při níž se tyto organické látky rozkládají na minerální látky (vodu a oxid uhličitý). TiO2 funguje jen jako katalyzátor, tudíž se neopotřebovává. Samozřejmě, že část látek proletí přes otvory v mřížce. Nicméně, čistička vzduchu propouští přes sebe vzduch neustále, a proto postupně TiO2 filtr dezinfikuje vzduch v místnosti. Filtr TiO2 nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost TiO2 filtru není omezená (teoreticky). 

Čistička vzduchu Comedes LR 200 - ovládací panel

JAK FUNGUJE UV LAMPA. 

Je vědecky prokázáno, že UV záření ničí mikroorganismy, avšak vyžaduje to větší intenzitu záření a také nějaký čas působení na viry a bakterie. V čističce vzduchu mikroorganismy proletí kolem UV lampy vcelku rychle, a proto efektivita čištění není moc vysoká. UV lampa spouští fotokatalytickou reakci pro TiO2 filtr a částečně sterilizuje vzduch. UV lampa nevyžaduje žádnou údržbu. 

JAK FUNGUJE IONIZÁTOR VZDUCHU. 

Ionizátory vzduchu generují záporné ionty (anionty), a tím je dosaženo hned několika efektů. Dýcháme vzduch mající efekt čerstvého vzduchu po bouřce. Civilizace produkuje mnoho kladných iontů (DVD, TV, auta atd.), jež mají škodlivý účinek na zdraví (bolest hlavy, únava, ospalost). Záporné ionty neutralizují ve vzduchu kladné ionty (kationty). Nabité částice shlukují na sebe i ty nejmenší částice prachu, a tyto shluky odfiltruje HEPA filtr nebo spadnou na horizontální plochu, kde se snadně odstraní hadrem nebo vysavačem. DOPORUČENÍ: nezapínejte ionizátor dřív než po 1 hodině čištění vzduchu, jelikož iontové shluky prachu se nalepí (obzvlášť pokud je vlhkost vzduchu v místnosti vysoká) na stěny, nábytek a záclony – moc hezky to potom nevypadá. Nevýhodou ionizátorů je, že mohou produkovat ozon, který je ve větším množství škodlivý pro zdraví (obzvlášť pro astmatiky). Dle normy ČSN EN 60335-2-65 produkce ozonu nesmí překročit 0,05 ppm. Tuto normu musí splňovat jakákoliv čistička vzduchu s ionizátorem nebo samotný ionizátor na českém trhu. Čističky vzduchu s ionizátorem Comedes splňují normu 60335-2-65. Ionizátor nevyžaduje žádnou údržbu. Životnost ionizátoru není omezená. 

Čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes pomáhají zlepšit ovzduší v místnosti. Čističky vzduchu Comedes mají širokou škálu využití: čističky vzduchu do bytu (LR 50, LR 130, LR 200, LR 700); čistička vzduchu do restaurace (LR 700); čistička vzduchu pro alergiky (LR 200, LR 700). Společnost Comedes provádí u čističek vzduchu neustále testy u různých nezávislých organizací. Od těchto společností mají čističky vzduchu a zvlhčovače značky Comedes dobré recenze.

Ionizátor ano (lze vypnout)
Časovač ano
Barva bílá
Technologie čištění vzduchu HEPA filtr, TiO2 + UV, uhlíkový filtr, předfiltr, ionizátor
Čističky vzduchu 2v1 pouze čistička
Dálkové ovládání ano
Funkce navíc ukazatel kvality vzduchu, indikátor znečištění HEPA filtru, senzor kvality vzduchu
Hlučnost max 45 dB
Náhradní filtry navíc 1+1
Permanentní hlavní filtr (bez dokupování) ne
Vzduchový průtok 198 m³/hod
Velikost místnosti do 40 m2
Vzduchový výkon 198 m3/h
Počet rychlostí ventilátoru (?) 3
Hlučnost (?) 45 dB
Typ filtru Předfiltr, HEPA filtr, uhlíkový, TiO2 filtr
Filtr standardní 2v1 (HEPA, uhlíkový) je v kompletu + 1 ks náhradního standard. filtru
Filtr pro alergiky 2v1 (HEPA, uhlíkový) lze dokoupit a nahradit standardní 2v1 filtr
Filtr pro kuřáky 2v1 (HEPA, uhlíkový) lze dokoupit a nahradit standardní 2v1 filtr
Životnost 2v1 filtru (?) 12 měsíců
Rozměry 2v1 filtru (DxŠxH) 36,7 x 24,1 x 3,0 cm
Údržba 2v1 filtru 1x měsíčně vysavačem
Údržba předfiltru 1x měsíčně omyt vodou
Údržba TiO2 filtru žádná
Indikátor znečištění HEPA filtru ano
LED indikátor kontroly HEPA filtru ano
UV lampa (?) ano
Ionizátor (?) ano
Ionizace 6 000 000 iontů/cm3/s
Produkce ozonu (?) <0,05 ppm
Časovač (v hodinách) 1, 2, 4, 8 nebo nepřetržitý chod
Senzor kvality vzduchu ano
Ukazatel kvality vzduchu (LED) ano
Automatický režim čištění vzduchu (Fuzzy) ano
Napětí 230 V/50 Hz
Příkon (?) 40 W
Rozměry (VxŠxH) 60,2 x 34,8 x 23,0 cm
Délka přívodového kabelu 2,15 m
Hmotnost 6,9 kg
Dálkové ovládání ano
Zavěšení na zeď ne
Barva šedo-bílá
Výrobce Comedes
Druh čističky vzduchu
Doporučený prostor 198 m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Comedes je náš důvěryhodný partner, jehož výrobky prodáváme už několik let. Byl s námi při zrodu firmy a dodnes se na něj můžeme spolehnout. Jejich produkty si zakládají na nadstandardní kvalitě a výkonnosti - ostatně je to německá firma s dlouholetou tradicí, která ví dobře, co zákazníka uspokojí nejvíc.

Po mnoho let působil Comedes jako expert v oblasti klimatizací. V současné době se specializuje na kvalitní čističky vzduchu, zvlhčovače a odvlhčovače pro běžné lidi a snaží se zvýšit kvalitu ovzduší v domovech.

Jejich výrobky mají velkou škálu využití – do bytu, do restaurací, kanceláří apod. Velkou výhodou je nejen jejich účelnost, ale i příjemný design. Výkonem pokrývají potřeby malých, středních i nadprůměrně velkých místností, a proto si z jejich nabídky vybere opravdu každý.

U čističek vzduchu Comedes počítejte s vysoce efektivními filtry, které jsou schopné eliminovat naprostou většinu nežádoucích látek v ovzduší. I ve zvlhčovačích a odvlhčovačích vzduchu zn. Comedes jsou použity nejmodernější technologie a kvalitní materiály, které jsou základem jejich vysoké životnosti.

Všechny přístroje firmy Comedes jsou především snadno ovladatelné, ale také natolik výkonné, aby dokonale splňovaly nejrůznější nároky a potřeby zákazníka.

Aby vám firma Comedes zaručila kvalitu svých výrobků, provádí u svých produktů neustále testy u nezávislých organizací. Přirozeně také všechny přístroje Comedes splňují evropské i české směrnice pro elektronické přístroje.

Typy vyráběných produktů:

 1. Čističky vzduchu Comedes
 2. Odvlhčovače vzduchu Comedes
 3. Zvlhčovače vzduchu Comedes
 4. Mobilní klimatizace Comedes

 

Comedes - čističky vzduchu, odvlhčovače vzduchu, mobilní klimatizace

Společnost Gavri s.r.o. je oficiálním distributorem německé značky Comedes v České republice a na Slovensku.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.